Co warto zwiedzić w Grecji?

Co warto zwiedzić w Grecji?

Grecja jest bardzo urodziwym krajem, który przede wszystkim słynie ze swojej historii. Dlatego na całej trasie wycieczki to właśnie te poszczególne elementy są obowiązkowymi. Na pewno bardzo dobrze pamiętasz je ze szkoły, a jeśli nie, wówczas tak szybko, jak tylko o nich usłyszysz, tak powiesz „Aha!”. Grecja ponadto słynie z samego podejścia do życia, które dla Polaków jest bardzo niecodzienne.

Jednak wracając do pytania – Co tak naprawdę warto zwiedzić w Grecji? Według nas warto jest pomyśleć zwłaszcza o:

  • Olimp
  • Wyrocznia w Delfach
  • Akropol w Atenach

Olimp

Nie trzeba być wielkim znawcom mitologii, aby wiedzieć, że jest ona domem wszystkich bogów. To właśnie tutaj odbywa się akcja wielu mitów, o których każdy uczył się w szkole na języku polskim. Co więcej, najbardziej powinno imponować to jak dawno rozgrywały się wszelkie wydarzenia w mitologii oraz w antycznej Grecji. Masyw Olimpu jest stworzony przez osiem szczytów, które przez zdecydowanie większą część roku są pokryte śniegiem. Na wdrapanie się tam potrzebne jest doświadczenie i nie tylko!

Wyrocznia w Delfach

W Grecji podejmowanie decyzji nie było łatwe. Wszytko było w strachu przed reakcją bogów. Dlatego zwykli śmiertelnicy udawali się do szczególnie pomocnego w tym miejsca, jakim właśnie była wyrocznia w Delfach. To tutaj wybudowano świątynię pięknego oraz uzdolnionego Apollina. Tam zamieszkała Pytia, która bardzo często wpadała w trans i mówiła dwuznaczne rzeczy, z których starano się wróżyć przyszłość.

Wyrocznia, W
Walkerssk / Pixabay

Akropol w Atenach

Jest to symbol potęgi miasta. To, co jest w nim najbardziej rozpoznawalnego to właśnie monumentalny Partenon. Przez pewien czas był ośrodkiem kultu patronki miasta, czyli Ateny. To właśnie tam pojawił się posąg owej bogini autorstwa słynnego Fidiasza.

To nie wszystkie ciekawe miejsca. Powyżej zaprezentowane jedynie trzy miejsca, które naszym zdaniem są punktem obowiązkowym na liście „do zwiedzenia”. Dlatego warto zainteresować się przede wszystkim wizytą w tych miejscach. Ze znalezieniem jeszcze innych atrakcji również nie będzie najmniejszego problemu, ponieważ jest ich całe mnóstwo.

Więcej na temat greckich wysp znajdziesz tutaj.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *